Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/thuviena/public_html/stjosefhaugesund.com/components/com_k2/models/item.php on line 853

Ogłoszenia duszpasterskie (Kunngjøringer på polsk)

 

Ogłoszenia duszpasterskie (Kunngjøringer på polsk)

Ogłoszenia duszpasterstwa polskiego -Uroczystość Trójcy Świętej   16.06.2019 http://niezbednik.niedziela.pl/

1. Msza dzisiaj o godz.15:00

 (Uwaga! Dodatkowe polskie msze niedzielne w tzw. 2 i 4 niedziele miesiąca sprawujemy o godz. 9:30. Pół godziny później. Oczywiście we wszystkie niedziele msza polska o godz. 15:00.)

Spowiedź zawsze przed Msza, bądź ewentualnie po Mszy.

2. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

3. W czwartek w niektórych miejscach świata, a także w Polsce Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. My we wspólnocie Kościoła Katolickiego w Norwegii będziemy obchodzić Boże Ciało w niedziele 23. czerwca. Stąd absencja na Mszy w czwartek nie powoduje grzechu ciężkiego. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz dzieci pierwszokomunijne. Mile widziana młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Centralna uroczystość rozpocznie się 23.czerwca. Mszą Świętą o godz. 14:00 w kościele  Vår Frelses kirke ( Skåregata 155, 5527 Haugesund ), po której wyruszy procesja. W tym roku będą tylko trzy ołtarze: Pierwszy- Langmannstorget (Stein parken); Drugi- Rådhus plass; Trzeci: Parafia St. Josef Menighet

Oczywiście z przyczyn duszpasterskich 23. czerwca. msza w niedziele po polsku o godz 9:30 ( Kościół sw, Józefa). Nie będzie Mszy o 15:00.

Proboszcz doceniając zdolności polskiej wspólnoty prosi o przygotowanie 1 i 3 ołtarza.

4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać przed mszami niedzielnymi. Ponadto nabożeństwo w pierwszy piątek

5. Msza nowennowa po polsku ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:30.

6. LIPIEC - tylko msza niedzielna po polsku o godz.15:00. Ponadto nie ma mszy w Oddzie, Sunde oraz w Stord. Stary porządek wraca w sierpniu.

7. ZAPISY NA KATECHEZE NIEDZIELNA W JEZ. POLSKIM – Serdecznie proszę o kontakt telefoniczny, bądź mailowy Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. tel.92555894

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania – Rocznik 2005, bądź i starsze roczniki.

Kandydaci do Sakramentu Komunii – Obecna moja grupa z tzw. przygotowania dalszego, bądź dzieci mające odpowiedni wiek, które dotychczas nie uczęszczały.

Istnieje możliwość katechizacji po norwesku, lecz proszę o kontakt z biurem parafialnym, bądź ks. Jozefem.

7. Zapraszamy do rejestracji do Kościoła Katolickiego w Norwegii. Formularze znajdują się z tylu kościoła. Rejestracja internetowo https://services.katolsk.no/registrering/?lk=p

8. Prośba o kontakt - Wszelkie inne sprawy duszpasterskie. ( Sakramenty, zaświadczenia, kursy)

9.Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Ogloszenia po norwesku http://www.stjosefhaugesund.com/kunngjoringer.html

 

 

 

 Ogłoszenia duszpasterskie (Kunngjøringer på polsk)

Ogłoszenia duszpasterstwa polskiego – Zesłanie Ducha Świętego  9.06.2019 http://niezbednik.niedziela.pl/

1. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczęlismy  Mszą wigilijną w sobotę 8. czerwca o godz. 18:00 pod przewodnictwem Bp. Wiesława Lechowicza - Delegata Episkopatu Polski ds. Polonii. 13 młodych Polaków przyjęło Sakrament Bierzmowania.

 (Uwaga! Dodatkowe polskie msze niedzielne w tzw. 2 i 4 niedziele miesiąca sprawujemy o godz. 9:30. Pół godziny później. Oczywiście we wszystkie niedziele msza polska o godz. 15:00.)

Spowiedź zawsze przed Msza, bądź ewentualnie po Mszy.

2. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

3. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać przed mszami niedzielnymi. Ponadto nabożeństwo w pierwszy piątek

5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18:00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej po norwesku o godz.18:00 będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

Po mszy nabożeństwo po polsku ku czci Matki Bożej Fatimskiej z okazji 13 dnia miesiąca! 

7. Ksiądz proboszcz Józef będzie obchodził 25-lecie kapłaństwa: w sobotę 24 sierpnia odbędzie się wspólne święto dziękczynienia w Kościele Sveioi następnie spotkanie. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, należy zarejestrować swoje uczestnictwo. Proszę o potwierdzenie swojego udziału na mój adres mailowy, bądź telefon.  92 555 894 (mobil), Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

8. Zapraszamy do rejestracji do Kościoła Katolickiego w Norwegii. Formularze znajdują się z tylu kościoła. Rejestracja internetowo https://services.katolsk.no/registrering/?lk=p

9. Prośba o kontakt - Wszelkie inne sprawy duszpasterskie. ( Sakramenty, zaświadczenia, kursy)

10.Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/thuviena/public_html/stjosefhaugesund.com/templates/sjh/html/com_k2/templates/listing/item.php on line 273

Åpningstider

  • Onsdag: 10.00 - 14.00
  • Torsdag: 10.00 -16.00
  • Fredag: 10.00 - 14.00
  • Lørdag - Søndag: Stengt

Besøksadresse

  • Haraldsgata 21. 5528 Haugesund
  • Telefon: 51 11 02 49
  • E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…